Home / Circuit Breakers / ESS31-TC-002-DC24V-1A
minImg
ESS31-TC-002-DC24V-1A
E-T-A
Product No:
ESS31-TC-002-DC24V-1A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR SS 1A 24VDC PUSHBUTTON
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Pushbutton
Approval Agency EN60934, UL1077
Current Rating (Amps) 1A
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series ESS31-T
Voltage Rating - DC 30 V