Home / Circuit Breakers / ESS31-TC-002-DC24V-3,6A
minImg
ESS31-TC-002-DC24V-3,6A
E-T-A
Product No:
ESS31-TC-002-DC24V-3,6A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR SOLID STATE 3.6A 24VDC
User Guide
Actuator Type Pushbutton
Approval Agency EN60934, UL1077
Current Rating (Amps) 3.6A
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series ESS31-T
Voltage Rating - DC 30 V