ETSA120100UDC-P6RP-SZ
CUI Inc.
Product No:
ETSA120100UDC-P6RP-SZ
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus, TUVgs
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 2.95" L x 1.87" W x 1.08" H (75.0mm x 47.5mm x 27.3mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1A
Series ETSA-UD (12W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC