ETSA120150U-P5P-SZ
CUI Inc.
Product No:
ETSA120150U-P5P-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus, TUVgs
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.253 lb (114.76 g)
Current - Output (Max) 1.5A
Series ETSA-U (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 60.2" (1.53m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC