EWK105C6104MP-F
Taiyo Yuden
Product No:
EWK105C6104MP-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X6S 0204
In Stock : 12360
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series W
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF