Home / Fixed Inductors / EXLA1V0606-220-R
minImg
EXLA1V0606-220-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
EXLA1V0606-220-R
Description:
IND MOLDED SHLD 22.0UH 3.8A
In Stock : 931
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 60.5mOhm Max
Inductance 22 µH