F02A250V1-1-4AS
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
F02A250V1-1-4AS
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 1.25A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 VAC