F03B250V3-4AS
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
F03B250V3-4AS
Description:
MILITARY MIL-F-15160/03
Applications Electrical, Industrial
Response Time Slow Blow
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 750mA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 VAC