F102K39Y5RN63K5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F102K39Y5RN63K5R
Description:
CAP CER 1000PF 1KV Y5R RADIAL
In Stock : 19158
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient Y5R
Capacitance 1000 pF