F151K25Y5RN6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F151K25Y5RN6UJ5R
Description:
CAP CER 150PF 1KV Y5R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Capacitance 150 pF