F151K25Y5RP6UK5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F151K25Y5RP6UK5R
Description:
CAP CER 150PF 2KV Y5R RADIAL
In Stock : 4751
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Capacitance 150 pF