F152K43Y5RN6TJ7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F152K43Y5RN6TJ7R
Description:
CAP CER 1500PF 1KV Y5R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Capacitance 1500 pF