F152K43Y5RN6UK5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F152K43Y5RN6UK5R
Description:
CAP CER 1500PF 1KV Y5R RADIAL
In Stock : 3598
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5R
Product Status Active
Ratings -
Series F
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 pF