F17104101260
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F17104101260
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 300VAC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.354" W (31.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series F1710
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF