F182K39Y5RL6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F182K39Y5RL6UJ5R
Description:
CAP CER 1800PF 500V Y5R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient Y5R
Product Status Active
Ratings -
Series F
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1800 pF