F221K29S3NR63K7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F221K29S3NR63K7R
Description:
CAP CER 220PF 3KV S3N RADIAL
In Stock : 9095
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient S3N
Capacitance 220 pF