F221K29Y5RP63L5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F221K29Y5RP63L5R
Description:
CAP CER 220PF 2KV Y5R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Capacitance 220 pF