F221K33Y5RR6UK7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F221K33Y5RR6UK7R
Description:
CAP CER 220PF 3KV Y5R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Capacitance 220 pF