F222K47S3NN63J7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F222K47S3NN63J7R
Description:
CAP CER 2200PF 1KV S3N RADIAL
In Stock : 4907
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Temperature Coefficient S3N
Capacitance 2200 pF