F222K53Y5RN63K7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F222K53Y5RN63K7R
Description:
CAP CER 2200PF 1KV Y5R RADIAL
In Stock : 6500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" Dia (13.50mm)
Temperature Coefficient Y5R
Capacitance 2200 pF