F222K63S3NP63K0R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F222K63S3NP63K0R
Description:
CAP CER 2200PF 2KV S3N RADIAL
User Guide
Operating Temperature -
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient S3N
Capacitance 2200 pF