F222K69Y5RP63K7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F222K69Y5RP63K7R
Description:
CAP CER 2200PF 2KV Y5R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" Dia (17.50mm)
Temperature Coefficient Y5R
Capacitance 2200 pF