FB060303T-300Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FB060303T-300Y-S
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 0201 1LN
In Stock : 45000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Impedance @ Frequency 30 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height (Max) 0.013" (0.33mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FB
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 300mA