FBH100505T-181Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBH100505T-181Y-S
Description:
FERRITE BEAD 180 OHM 0402 1LN
In Stock : 90000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 140mOhm
Impedance @ Frequency 180 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1A