FBH100505T-221Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBH100505T-221Y-S
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
In Stock : 50000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Impedance @ Frequency 220 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1.5A