FBH160808T-310Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBH160808T-310Y-S
Description:
FERRITE BEAD 31 OHM 0603 1LN
In Stock : 40000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm
Impedance @ Frequency 31 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A