FBH321611T-700Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBH321611T-700Y-S
Description:
FERRITE BEAD 70 OHM 1206 1LN
In Stock : 21000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm
Impedance @ Frequency 70 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.051" (1.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A