FBH322513T-102Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBH322513T-102Y-S
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 1210 1LN
In Stock : 10000
Ext Price
  • 2000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 90mOhm
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max) 0.059" (1.50mm)
Series FBH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 2A