FBH451616T-851Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBH451616T-851Y-S
Description:
FERRITE BEAD 850 OHM 1806 1LN
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Impedance @ Frequency 850 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.071" (1.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 1806 (4516 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1.5A