FBH453215T-131Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBH453215T-131Y-S
Description:
FERRITE BEAD 130 OHM 1812 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm
Impedance @ Frequency 130 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max) 0.067" (1.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A