FBU453215T-681Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
FBU453215T-681Y-S
Description:
FERRITE BEAD 680 OHM 1812 1LN
In Stock : 10000
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 30mOhm
Impedance @ Frequency 680 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max) 0.067" (1.70mm)
Series FBU
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 4A