FCR-50JT-52-330K
YAGEO
Product No:
FCR-50JT-52-330K
Description:
RES 330K OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 kOhms
Series FCR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W