FKN50SJR-52-1R5
YAGEO
Product No:
FKN50SJR-52-1R5
Description:
RES 1.5 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 5254
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 0.5W, 1/2W