FKN7WSJR-91-120R
YAGEO
Product No:
FKN7WSJR-91-120R
Description:
RES 120 OHM 5% 7W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 7W