FMP100JR-52-120R
YAGEO
Product No:
FMP100JR-52-120R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 81641
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 1W