FP0704-070-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
FP0704-070-R
Description:
FIXED IND 70NH 67A SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance -
Current Rating (Amps) 67 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) -
Inductance 70 nH