FP0704-200-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
FP0704-200-R
Description:
FIXED IND 200NH 18A SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Tolerance -
Current Rating (Amps) 18 A
DC Resistance (DCR) -
Inductance 200 nH