G125-FS11205L0R
Harwin Inc.
Product No:
G125-FS11205L0R
Description:
CONN RCPT 12POS 0.049 GOLD SMD
In Stock : 2505
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insulation Height 0.207" (5.25mm)
Current Rating (Amps) 2A
Features Pick and Place, Polarizing Key
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications Automotive, General Purpose
Number of Positions 12
Series Gecko
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)