Home / Ceramic Capacitors / GA0805A3R3DXEBC31G
minImg
GA0805A3R3DXEBC31G
Vishay Vitramon
Product No:
GA0805A3R3DXEBC31G
Description:
CAP CER 3.3PF 500V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3.3 pF