Home / NTC Thermistors / GAGA10KM3499J15
minImg
GAGA10KM3499J15
TE Connectivity Measurement Specialties
Product No:
GAGA10KM3499J15
Description:
THERMISTOR NTC 10KOHM 3499K BEAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 250°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±20%
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Free Hanging
Product Status Obsolete
B25/75 -
Length - Lead Wire 0.39" (10.00mm)
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 10k