GMC26DRTS-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
GMC26DRTS-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 52POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)