GMC31DRXH-S734
Sullins Connector Solutions
Product No:
GMC31DRXH-S734
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.031" (0.79mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)