GMC31DRXN-S734
Sullins Connector Solutions
Product No:
GMC31DRXN-S734
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.031" (0.79mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)