GMC36DRYS-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
GMC36DRYS-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 72
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 36
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)