Home / Ferrite Beads and Chips / GMLB-201209-0150Y-PY-RU
minImg
GMLB-201209-0150Y-PY-RU
Mag Layers
Product No:
GMLB-201209-0150Y-PY-RU
Manufacturer:
Mag Layers
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 850mOhm
Impedance @ Frequency 150 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GMLB-201209-PY
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 2A