GS15B-6P1J
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GS15B-6P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CE, cULus, GS
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.94" L x 2.30" W x 1.29" H (100.0mm x 58.5mm x 32.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 625mA
Series GS15B (15W)
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC