GS15U-11P1J
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GS15U-11P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 12W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.80" L x 1.34" W x 1.97" H (71.0mm x 34.0mm x 50.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.6A
Series GS15U (15W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 7.5V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC