Home / Memory / GS81302D36GE-350I
minImg
GS81302D36GE-350I
GSI Technology Inc.
Product No:
GS81302D36GE-350I
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Package:
165-FPBGA (15x17)
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 350 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 4M x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-FPBGA (15x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 144Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Quad Port, Synchronous
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V