Home / Memory / GS81314LD37GK-933I
minImg
GS81314LD37GK-933I
GSI Technology Inc.
Product No:
GS81314LD37GK-933I
Package:
260-BGA (22x14)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SRAM 144MBIT PAR 260BGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 933 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 4M x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 260-BGA (22x14)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 144Mbit
Package / Case 260-BGA
Technology SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR IVe
Voltage - Supply 1.25V ~ 1.35V