Home / Memory / GS8162Z18DGD-250I
minImg
GS8162Z18DGD-250I
GSI Technology Inc.
Product No:
GS8162Z18DGD-250I
Package:
165-FPBGA (15x13)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 18
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-FPBGA (15x13)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, ZBT
Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V